fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko na Ukrajine pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty

Vojenskej skupine Vagnerovci pravdepodobne pridelili zodpovednosť za konkrétne sektory frontovej línie na východnej Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskej súkromnej vojenskej skupine Vagnerovci pravdepodobne pridelili zodpovednosť za konkrétne sektory frontovej línie na východnej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Deje sa tak, keď Rusko pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty. Vo svojom spravodajskom hodnotení vojny to v piatok ráno uviedlo britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál Sky News. „Ide o významnú zmenu v porovnaní s predchádzajúcim zamestnaním skupiny od roku 2015, keď zvyčajne vykonávala misie odlišné od otvorenej, rozsiahlej pravidelnej ruskej vojenskej činnosti,” konštatuje rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa neho je však veľmi nepravdepodobné, že by Vagnerovci postačovali na to, aby výrazne zmenili trajektóriu ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko na Ukrajine pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií