fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko od začiatku vojny podľa Británie podáva slabé výkony, má problémy ovládnuť ukrajinské nebo

Neschopnosť ruského letectva dôsledne poskytovať vzdušnú silu je podľa britského rezortu obrany pravdepodobne jedným z najdôležitejších faktorov veľmi obmedzeného úspechu ruskej kampane.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské vzdušné sily od začiatku invázie na Ukrajinu podávajú slabé výkony a ich neschopnosť dôsledne poskytovať vzdušnú silu je pravdepodobne jedným z najdôležitejších faktorov veľmi obmedzeného úspechu ruskej kampane.

Vo svojom pondelkovom hodnotení vojny na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany. Ruské letectvo podľa Londýna nedokáže získať na Ukrajine plnú vzdušnú prevahu, pričom sa vyhýba rizikám a len zriedka prenikne hlboko za ukrajinské línie. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Po celé roky bola veľká časť ruského leteckého bojového výcviku s vysokou pravdepodobnosťou silne napísaná a navrhnutá tak, aby zapôsobila na vyšších predstaviteľov a nie na rozvoj dynamickej iniciatívy medzi leteckými posádkami. Zatiaľ čo Rusko má pôsobivý zoznam relatívne moderných a schopných bojových lietadiel, letectvo takmer určite zlyhalo v rozvoji inštitucionálnej kultúry a zručností potrebných pre jeho personál, aby splnilo túžbu Ruska zabezpečiť modernejšiu leteckú kampaň západného štýlu,“ konštatuje britský rezort obrany.

To podľa neho viedlo k tomu, že na pozemné jednotky, ktoré sa vyčerpávajú, a na pokročilé riadené strely, ktorých zásoby sa pravdepodobne míňajú, dopadlo viac úsilia, ako bolo v pláne.

Prečítajte si tiež:
Nikaragua čelí tropickej búrke Bonnie, meteorológovia očakávajú zrážky do 20 centimetrov

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko od začiatku vojny podľa Británie podáva slabé výkony, má problémy ovládnuť ukrajinské nebo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií