fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa dohaduje so Severnou Kóreou na dodávkach zásob pre vojnu na Ukrajine, tvrdia Američania

Americká spravodajská služba ešte začiatkom septembra informovala, že Severná Kórea predáva Rusku milióny kusov munície a rakiet.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské vedenie pracuje na dohodách so Severnou Kóreou o poskytovaní zásob pre vojnu proti Ukrajine, ktoré Rusko „nie je schopné vyrobiť alebo získať inými prostriedkami“ z dôvodu kontroly vývozu a západných sankcií.

Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na hovorcu amerického rezortu diplomacie Neda Pricea.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten tvrdí, že Rusko sa možno obracia na krajiny ako Irán a Severná Kórea „zo zúfalstva“, ale dodáva, že „to ho nerobí menej nebezpečným“.

Severokórejské ministerstvo zahraničných vecí 4. októbra podporilo falošné referendá, ktoré Rusko usporiadalo na okupovaných ukrajinských územiach, pričom tvrdilo, že boli organizované „v súlade s Chartou OSN“.

Americká spravodajská služba ešte začiatkom septembra informovala, že Severná Kórea predáva Rusku milióny kusov munície a rakiet, čo však severokórejský predstaviteľ neskôr poprel.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa dohaduje so Severnou Kóreou na dodávkach zásob pre vojnu na Ukrajine, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií