fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa Kyjeva nevzdá a chce celú Ukrajinu, hovorí starosta Kličko

Kličko uviedol, že Rusko nevykonáva na Ukrajine „špeciálnu operáciu“, ale skôr „genocídu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko plánuje obsadiť celú Ukrajinu, pričom hlavným cieľom je naďalej hlavné mesto Kyjiv. Ako informuje spravodajský web CNN, tvrdí to starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Počas panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose Kličko uviedol, že Rusko nevykonáva na Ukrajine „špeciálnu operáciu“, ale skôr „genocídu“.

Upozornil, že Ukrajina nebráni len svoju suverenitu, ale suverenitu všetkých podobne zmýšľajúcich národov. „Nebránime len naše rodiny, ale aj vás všetkých. Bránime vás, pretože máme rovnaké hodnoty,“ dodal Kličko.

Vojna je podľa Klička nebezpečenstvom pre Európu a celý svet a požiadal ostatných lídrov o „rýchle rozhodnutia“ o vyslaní ďalších obranných zbraní, ktoré podľa neho Ukrajina urgentne potrebuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa Kyjeva nevzdá a chce celú Ukrajinu, hovorí starosta Kličko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií