fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko spustilo na Ukrajinu po niekoľkých týždňoch raketový útok, bolo zranených päť civilistov

Rusko zaútočilo na oblasti v Deň ukrajinskej štátnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily vo štvrtok po prvý raz v priebehu niekoľkých týždňov spustili raketový útok na Kyjivskú oblasť. Zaútočili taktiež na severnejšiu Černihivskú oblasť, čo bola podľa Ukrajiny pomsta za to, že sa postavila na odpor Kremľu.

Rusko zaútočilo šiestimi raketami

Rusko zaútočilo na Kyjivskú oblasť šiestimi raketami odpálenými z Čierneho mora. Zasiahlo vojenskú jednotku v dedine Ľutiž na okraji ukrajinského hlavného mesta, uviedol popredný predstaviteľ generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl Oleksij Hromov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že útok zničil jednu budovu a poškodil dve ďalšie, pričom ukrajinské sily zostrelili aj jednu z rakiet v meste Buča.

Pri ruských útokoch bolo zranených 15 ľudí, z toho päť civilistov, uviedol gubernátor Kyjivskej oblasti Oleksij Kuleba. Podľa neho Rusko zámerne zaútočilo na oblasť okolo ukrajinskej metropoly v Deň ukrajinskej štátnosti.

Pušilin vyzval na oslobodenie ruských miest

Gubernátor Černihivskej oblasti Viačeslav Čaus informoval, že Rusi odpálili rakety aj z územia Bieloruska na dedinu Hončarivska.

Ruské jednotky sa pred niekoľkými mesiacmi stiahli z Kyjivskej i Černihivskej oblasti po tom, ako tam zaznamenali významné vojenské neúspechy a nepodarilo sa im dobyť ani jeden z týchto regiónov.

Prečítajte si tiež:
Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy

Obnovené útoky prichádzajú deň po tom, čo vodca prokremeľských separatistov na východe Ukrajiny Denis Pušilin vyzval ruské sily, aby „oslobodili ruské mestá založené ruským ľudom“ – Kyjiv, Černihiv, Poltava, Odesa, Dnipro, Charkiv, Zaporižžia, či Luck.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko spustilo na Ukrajinu po niekoľkých týždňoch raketový útok, bolo zranených päť civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií