fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Navaľnyj nazval Putina bláznom, ktorý začal hlúpu vojnu

Kremeľ opakovane odmietol Navaľného obvinenia týkajúce sa súčasného ruského prezidenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Uväznený líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj na živom súdnom pojednávaní odsúdil prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako referuje spravodajský web BBC, označil ho za „blázna“, ktorý začal „hlúpu vojnu“ na Ukrajine. „Toto je hlúpa vojna, ktorú začal váš Putin,“ povedal Navaľnyj na odvolacom súde v Moskve prostredníctvom videospojenia z nápravnej trestaneckej kolónie.

„Táto vojna bola postavená na klamstvách. Jeden šialenec natiahol svoje pazúry na Ukrajinu a ja neviem, čo s tým chce robiť, tento šialený zlodej,“ povedal Navaľnyj o Putinovi. Navaľného už predtým súd odsúdil na deväť rokov v trestaneckej kolónii pod prísnym dohľadom za podvody a pohŕdanie súdom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kremeľ opakovane odmietol Navaľného obvinenia týkajúce sa súčasného ruského prezidenta. Putinov režim tvrdí, že od roku 2000 vyhral v Rusku množstvo spravodlivých volieb a zostáva zďaleka najobľúbenejším politikom v krajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Navaľnyj nazval Putina bláznom, ktorý začal hlúpu vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko dúfa v mierové vyrovnanie s Ukrajinou, vyhlásil prezident Putin
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií