Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S Blanárom sa chceli stretnúť Rusi a slovenský diplomat to nevyhľadával, tvrdí minister Kalinák (video)

Aj na základe stretnutia Blanára s Lavrovom česká vláda v stredu ukončila medzivládne konzultácie so Slovenskom.

9.3.2024 (SITA.sk) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) tvrdí, že stretnutie slovenského ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraja Blanára (Smer-SD) s jeho ruským náprotivkov Sergejom Lavrovom si vyžiadali Rusi.

Blanár stretnutie nevyhľadával

„To je informácia, ktorú mám, a tak to všetci potvrdili,“ uviedol Kaliňák v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS. Dodal, že stretnutie Blanár nevyhľadával, ani to nemal v pláne.

„Bola to svojím spôsobom náhoda. Blanár využil túto situáciu na to, aby komunikoval naše žiadosti v súvislosti s mierovými rokovaniami a žiadosti, ktoré súvisia s plynom a ďalšími energetickými zdrojmi,“ dodal.

Česká vláda ukončila konzultácie so Slovenskom

Aj na základe stretnutia Blanára s Lavrovom česká vláda v stredu ukončila medzivládne konzultácie so Slovenskom a nebude sa stretávať na spoločných rokovaniach s vládou Roberta Fica (Smer-SD). Dôvodom je zmena zahraničnej politiky Slovenska a kroky našej diplomacie vo vzťahu k Rusku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa českého premiéra Petra Fialu „nie je možné zastierať výrazné rozdiely v kľúčových témach zahraničnej politiky,“ informuje Seznam.cz. „Nepovažujeme za vhodné, aby sme uskutočnili v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch medzivládnu konzultáciu s vládou Slovenské republiky,“ vyhlásil Fiala po zasadnutí kabinetu. Podľa neho už Praha o tom informovala Bratislavu.

Viac k témam: Česká vláda, Český premiér, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Medzinárodné vzťahy, Minister obrany SR, Minister zahraničných vecí, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Sobotné dialógy, Zahraničná politika
Zdroj: SITA.sk – S Blanárom sa chceli stretnúť Rusi a slovenský diplomat to nevyhľadával, tvrdí minister Kalinák (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií