fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Samospráva Trnavy odkupuje na sídlisku garáže, namiesto nich by chcela postaviť nájomné byty

Primátor Peter Bročka označil takéto zoskupenie individuálnych garáží za najhoršie využitie verejného priestoru.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava chce dostať preč z Ulice Kornela Mahra garáže súkromných vlastníkov, ktoré majú umiestnené na mestskom pozemku. Radnica im ponúkla odkúpenie ich prenosných betónových garáži, za každú je ochotná zaplatiť 9000 eur.

Na pozemku je 67 garáží, s ponukou súhlasilo zatiaľ len sedem vlastníkov. Samospráva im, ak podpíšu zmluvy, vyplatí spolu 63-tisíc eur, no záujem má aj o ďalšie garáže.

V rokovaniach budú pokračovať

Primátor Peter Bročka označil takéto zoskupenie individuálnych garáží za najhoršie využitie verejného priestoru. Mesto Trnava bude podľa neho pokračovať v rokovaniach a hľadať možnosti vysporiadania sa s jednotlivými vlastníkmi.

„Možností je niekoľko, pre mňa je cieľom dohodnúť sa tak, aby nikto nemohol mať pocit, že prišiel o nejaký svoj majetok,“ povedal Bročka.

Prenájom pozemku nepredlžujú

V tomto území už samospráva nepredlžuje prenájom pozemku pod garážami. Ich vlastníci teda musia rátať s tým, že si po skončení nájomného vzťahu budú musieť odstránenie garáží z verejného priestoru zabezpečiť na vlastné náklady.

Trnava chce územie momentálne zaplnené garážami využiť na iné účely, podľa Bročku ideálne na postavenie bytového domu s nájomnými bytmi.

Prečítajte si tiež:
Zosnulý Paška prehral súd s manželom ministerky kultúry, ktorý upozornil na machinácie pri verejných obstarávaniach

Viac k témam: garáže, Nájomné byty
Zdroj: Webnoviny.sk – Samospráva Trnavy odkupuje na sídlisku garáže, namiesto nich by chcela postaviť nájomné byty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií