fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zosnulý Paška prehral súd s manželom ministerky kultúry, ktorý upozornil na machinácie pri verejných obstarávaniach

Trestné konanie voči novinárovi Pavlovi Milanovi sa začalo na základe trestného oznámenia zosnulého bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Košice II v utorok v celom rozsahu oslobodil novinára Lukáša Milana obžalovaného za článok o problematických praktikách pri obstarávaniach vybavenia pre košické nemocnice. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho obhajca Peter Kubina.

Sloboda slova zvíťazila

Podľa neho ide o dôležité rozhodnutie v prospech slobody prejavu novinára vo vzťahu k verejne činnej osobe v otázke verejného záujmu.

Trestné konanie voči manželovi ministerky kultúry Natálie Milanovej (OľaNO) sa začalo na základe trestného oznámenia zosnulého bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku (Smer-SD).

Ten ho podal pre údajné ohováranie. Podľa Kubinu sudca pôvodne trestným rozkazom Milana odsúdil na zákaz výkonu novinárskeho povolania.

Pašku rozhneval článok “Košická chobotnica”

„Na hlavnom pojednávaní sa nám však podarilo vyvrátiť všetky podstatné tvrdenia a argumenty obžaloby,” skonštatoval Kubina. Sudca nakoniec podľa neho uznal, že skutok nie je trestným činom.

Právnik doplnil, že keďže sa prokurátor pre neho z nepochopiteľných dôvodov proti rozhodnutiu odvolal, vecou sa ešte bude zaoberať Krajský súd v Košiciach.

Paška podal trestné oznámenie pre článok „Košická chobotnica” na jeseň 2015. Článok sa týkal aktivít bývalého šéfa parlamentu v zdravotníctve a takisto údajných prepojení iných ľudí pôsobiacich v zdravotníctve na jeho osobu.

Prečítajte si tiež:
Slovenská kultúra má v Jeruzaleme svoje trvalé miesto

Viac k témam: Machinácie, Sloboda prejavu, Súdy, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zosnulý Paška prehral súd s manželom ministerky kultúry, ktorý upozornil na machinácie pri verejných obstarávaniach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií