fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Samosprávy dostanú za antigénové testovanie občanov počas pandémie viac ako milión eur

O refundáciu nákladov požiadalo 11 miest, 15 mestských častí a 110 obcí.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pre samosprávy by malo ísť na úhradu výdavkov za antigénové testovanie obyvateľstva počas pandémie 1 177 368 eur. Navrhuje to Ministerstvo vnútra SR (MV SR) v materiáli predloženom do medzirezortného pripomienkového konania.

Viac o téme: Koronavírus

Ten rieši úhradu výdavkov za vykonané testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 počas vyhlásenej mimoriadnej situácie, za obdobie november 2020, december 2020 a január 2021.

Po spracovaní veľkého množstva dokumentov a štatistických údajov konštatujeme, že z celkového počtu 2 927 subjektov miestnej samosprávy v Slovenskej republike o refundáciu nákladov požiadalo len 136 subjektov z toho 11 miest, 15 mestských častí a 110 obcí v rámci územnej pôsobnosti 15 okresných úradov,“ uvádza v materiáli MV SR. Prostriedky navrhujú uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

Viac k témam: Antigénové testovanie, Financovanie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Samosprávy dostanú za antigénové testovanie občanov počas pandémie viac ako milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií