Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS rešpektuje Ódorovo rozhodnutie o odvolaní Šimka, ale vraj sa nechal vtiahnuť do predvolebnej kampane

Strana SaS reagovala na odvolanie Ivana Šimka z funkcie dočasne povereného ministra vnútra.

19.7.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie povereného predsedu vlády Ľudovíta Ódora o odvolaní povereného ministra vnútra Ivana Šimka.

Liberáli sú však toho názoru, že premiér sa vďaka sporu medzi šéfom rezortu vnútra a prezidentom Policajného zboru Štefanom Hamranom nechal vtiahnuť do predvolebnej kampane. Ako strana ďalej uviedla vo svojej reakcii na Šimkovo odvolanie, sú presvedčení, že minister vnútra má byť jasne zodpovedný za výkon a prácu polície.

„Napriek tomu, že dočasne poverený Ivan Šimko mal len doviesť Slovensko k predčasným voľbám, jeho odvolanie sa teraz môže stať opätovným predmetom hoaxov o manipulácii volieb,“ predpokladá politický subjekt.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Premiér Slovenskej republiky, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – SaS rešpektuje Ódorovo rozhodnutie o odvolaní Šimka, ale vraj sa nechal vtiahnuť do predvolebnej kampane © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií