fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf ukrajinskej spoločnosti kolaboroval s Ruskom, okupantom posielal motory do útočných vrtuľníkov

Motor Sič je popredný svetový výrobca leteckých motorov, ktorý sídli v ukrajinskom meste Zaporožia.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zverejnila telefonické rozhovory Viačeslava Bohuslajeva, šéfa ukrajinskej spoločnosti Motor Sič, ktorá vyrába letecké motory.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodávka ukrajinských motorov Rusku

Spomenutý Bohuslajev v telefonátoch ponúkol vrcholovému manažmentu ruských spoločností na výrobu a opravu vrtuľníkov ukrajinské motory pre útočné vrtuľníky a navrhol ich prepravu do Ruska cez Chorvátsko, Kazachstan alebo Kirgizsko.

Motor Sič je popredný svetový výrobca leteckých motorov, ktorý sídli v ukrajinskom meste Zaporožia. Bohuslajev telefonických rozhovoroch schvaľoval ruské útoky a dokonca povedal, že dúfa, že ruský vodca Vladimir Putin nezastaví postup svojich jednotiek.

„My (v Zaporižžskej oblasti) máme jadrovú elektráreň a vodnú elektráreň, (ukrajinské orgány) sa boja… Pôjdu preč. Zelenského sa zbavia a odídu, bez problémov,“ povedal Bohuslajev na jednej z nahrávok.

Útočné vrtuľníky použili na Ukrajine

S ruskými vojenskými predstaviteľmi začal Bohuslajev podľa SBU spolupracovať už dávno. Niektoré telefonické rozhovory sa uskutočnili v roku 2021. Bohuslajeva a ďalšieho popredného predstaviteľa spoločnosti Motor Sič zadržali ukrajinské úrady v nedeľu.

Obaja boli obvinení z vytvorenia „nadnárodných kanálov na nelegálne dodávky ukrajinských leteckých motorov“ do Ruska, uviedla SBU s tým, že Rusko použilo získané zariadenia na „výrobu a opravu“ svojich útočných vrtuľníkov. Rusko podľa SBU takéto vrtuľníky „masovo“ použilo proti Ukrajine.

Prečítajte si tiež:
Litovskí poslanci chcú zatočiť s cudzincami, ktorí podporujú Putinov režim a ohrozujú bezpečnosť spojencov

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf ukrajinskej spoločnosti kolaboroval s Ruskom, okupantom posielal motory do útočných vrtuľníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií