fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava 1 prišla o funkciu pre tragédiu na Zochovej

Takúto mimoriadnu udalosť majú prokurátori povinnosť okamžite hlásiť nadriadenému.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava 1 prišla o funkciu v súvislosti s tragédiou na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej Dušan D. pod vplyvom alkoholu s autom usmrtil päť ľudí. Informovala o tom Televízia Joj. Okresná prokurátorka porušila interný predpis tým, že bezodkladne po zistení rozsahu tragickej nehody neinformovala svojho nadriadeného – krajského prokurátora Rastislava Remetu, ktorý prišiel na miesto nehody na druhý deň ráno. Remeta dnes informáciu potvrdil s tým, že o uvoľnenie z funkcie požiadala sama okresná prokurátorka po pohovore s nadriadeným. „S odstupom času sa okresná prokurátorka rozhodla, že podá žiadosť o uvoľnenie z funkcie,“ povedal Remeta pre TV JOJ.

Tragédia na zastávke MHD na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej opitý vodič usmrtil päť mladých ľudí a ďalšie osoby zranil, je mimoriadnou udalosťou, ktorú majú prokurátori povinnosť okamžite hlásiť nadriadenému. Ide o interný predpis vydaný generálnym prokurátorom v roku 2021. Hlásiť to musia vtedy, keď dôjde k usmrteniu viac ako troch osôb, vážnemu zraneniu minimálne siedmych osôb či škode presahujúcej sumu 333-tisíc eur. Okrem toho sa za takú udalosť považuje aj situácia, ktorá môže vzbudiť ohlas verejnosti, napríklad usmrtenie známej osoby z verejného života, politika, umelca alebo novinára.

Prečítajte si tiež:
Náhrada pri použití vlastného auta pri pracovnej ceste sa od mája zvýši

Informovanie nadriadených o mimoriadnych udalostiach je pre bratislavských prokurátorov od 5. októbra ešte prísnejšie. Aj na základe zlyhania okresnej prokurátorky Bratislava I. nariadil Remeta bratislavským prokurátorom povinnosť byť osobne pri každej dopravnej nehode s následkom smrti. Doteraz takúto povinnosť nemali.

Viac k témam: Odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava 1 prišla o funkciu pre tragédiu na Zochovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií