fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea hlási 15 úmrtí v dôsledku horúčky, šírenie koronavírusu krajina priznala len nedávno

V krajine pribudlo 296 180 pacientov s horúčkami, šírenie ochorenia COVID-19 krajina priznala vo štvrtok.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea potvrdila ďalších 15 úmrtí a rast počtu pacientov s horúčkami. Od štvrtka, kedy Pchjongjang prvýkrát priznal, že v krajine sa šíri ochorenie COVID-19, tak počet potvrdených obetí horúčok vzrástol na 42.

Štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že v krajine pribudlo ďalších 296 180 pacientov s horúčkami, čiže ich celkový počet stúpol na 820 620. Z nich sa 496 030 už zotavilo a 324 550 sa podľa agentúry KCNA stále lieči.

Viac o téme: Koronavírus

Horúčky sa v Severnej Kórei prudko šíria od záveru apríla. Niektorí experti hovoria, že na ochorenie COVID-19 môže v Severnej Kórei zomrieť veľa ľudí, ak krajina okamžite nedostane zo zahraničia vakcíny, lieky a ďalší zdravotnícky materiál.

Viac k témam: Koronavírus, Lieky, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea hlási 15 úmrtí v dôsledku horúčky, šírenie koronavírusu krajina priznala len nedávno © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií