fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami

Nemenovaný predstaviteľ severokórejskej obrany vo štvrtok pre štátne médiá vyzval Spojené štáty, aby prestali s „nerozumnými poznámkami“.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.9.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea tvrdí, že počas vojny na Ukrajine nevyviezla do Ruska žiadne zbrane a ani to neplánuje urobiť. Pchjongjang uviedol, že správy amerických tajných služieb o presunoch zbraní boli pokusom pošpiniť imidž Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemenovaný predstaviteľ severokórejskej obrany vo štvrtok pre štátne médiá vyzval Spojené štáty, aby prestali s „nerozumnými poznámkami“ a „držali jazyk za zubami“.

Predstavitelia Bidenovej administratívy začiatkom tohto mesiaca potvrdili odtajnené správy amerických spravodajských služieb, že Rusko sa snaží nakúpiť zbrane od KĽDR, vrátane miliónov delostreleckých granátov a rakiet. Moskva sa týmto údajne pokúša zmierniť vážne nedostatky vojenského vybavenia na Ukrajine, ktoré sa zhoršili pod vplyvom sankcií a vývozných kontrol.

Vyhlásenie KĽDR prišlo niekoľko týždňov po tom, ako Moskva označila tvrdenia amerických tajných služieb za „falošné“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajincom sa podľa Inštitútu pre štúdium vojny podarilo zničiť most pri vodnej elektrárni Kachovka
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií