fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SHMÚ hlási teplý víkend. Na niektorých miestach Slovenska by mala teplota dosiahnuť aj 27 °C

Máte tip? napíšte nám mailom

SHMÚ hlási teplý víkend. Teplota by na niektorých miestach mala dosahovať aj 27 °C. Po daždivom počasí nás tak čaká aspoň zopár pekných dní. 

Podľa SHMÚ by mala dnes teplota dosahovať na západe okolo 24 °C, na strede a východe Slovenska približne 20 °C. Na nedeľu sú vyhliadky ešte teplejšie. Na západe Slovenska by mala teplota podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) dosiahnuť najviac 27 °C, na juhu 26 °C, na severe a strede slovenska 20 až 23 °C a na východe 27 °C.

SHMÚ
Predpoveď počasia na dnes. Zdroj: shmu.sk

Za letné dni sa považujú také, ktoré dosahujú teplotu aspoň 25 °C. Z toho vyplýva, že si tento víkend užijeme zopár poriadnych letných dní. Na slnko si ale dajte pozor. Prečítajte si, čo okrem potu spôsobujú teplé slnečné lúče. Počítajte aj s prehánkami, ktoré sa môžu na niektorých miestach v nedeľu objaviť.

„Tlaková níž sa vo vyšších hladinách ovzdušia už vypĺňa a zároveň do strednej Európy v prízemnom poli zasahuje od západu nevýrazný výbežok vyššieho tlaku. Ten bude do strednej Európy od západu zasahovať aj počas víkendu, a to predovšetkým v sobotu,“ opisuje poveternostnú situáciu SHMÚ. To znamená, že dnes a v nedeľu k nám zasiahne nevýrazná vlna vyššieho tlaku a preto sa počasie oteplí.

Prečítajte si tiež:
Malý ľadový medveď bol spozorovaný pri hre s plastovým odpadom. Ten sa na vzdialený ostrov dostal cez oceán a ohrozuje prírodu i zvieratá
SHMÚ
Predpoveď počasia na nedeľu. Zdroj: shmu.sk

Predpovede počasia predpokladajú, že dnes dosiahne najvyššia denná teplota väčšinou 18 až 24°C a v nedeľu 20 až 26°C. „Vzhľadom na očakávanú teplotu v hladine 850 hPa a tiež aj vzhľadom na to, že počas oboch dní (sobota aj nedeľa) bude u nás prevládať malá, prechodne zväčšená oblačnosť a viať bude väčšinou len slabý vietor je pravdepodobné, že maximálna teplota bude v oboch dňoch v nížinách približne o 16°C vyššia než očakávaná teplota v hladine 850hPa,“ informuje portál Aktuality.sk.

Zdroj: shmu.sk, aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií