fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo okrem potu spôsobujú teplé slnečné lúče? Toto by ste nečakali

Máte tip? napíšte nám mailom

Tohtoročný apríl bude pravdepodobne mimoriadne slnečný. Vieme, že pred slnkom sa treba chrániť krémami s SPF a že sa nám vo veľkom tvoria nechcené potôčiky potu. Ale čo ešte slnko nášmu telu spôsobuje?

Zápach z úst

Zdroj: webnoviny.sk

Áno, teplo môže spôsobiť niečo, čo nevyrieši ani zubná kefka. Keďže sa naše telo pri vysokých teplotách potí, sucho máme aj v ústach. Nie sú v nich sliny na to, aby likvidovali baktérie. Tie sa tam hromadia a sú zodpovedné za zápach z úst.

Dokonca aj odborník na zápach z úst a halitózu, doktor Harold Katz, vysvetľuje, že vysoké teplá, lieky proti sennej nádche, letné diéty či nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu môže viesť k zhoršeniu podobných problémov.

Prílišné teplo dokáže potenie zastaviť

Zdroj: shutterstock.com

Znie to ako sen? V skutočnosti ide len o príznak úpalu. Normálna teplota ľudského tela je 37-38 °C. Ak sa ohreje až príliš, môže dosiahnuť teploty aj 40-41°C. V tomto bode môže systém regulácie tepla v našom tele skrachovať. Prejaví sa to tak, že telo sa prestane potiť, aby zabránilo zbytočnému plytvaniu tekutín.

Prečítajte si tiež:
Myslíte si, že vaša mačka v noci spi? Možno sa mýlite, ako títo majitelia...

Sila zo slnka

Zdroj: magazin-zivotny-styl.com

Zo slnka získavame vitamín D, ktorý okrem iného pomáha aj absorbovať vápnik. Ten je potrebný pre silné kosti. V tmavších jesenných mesiacoch kvôli nedostatku slnečných lúčov naše telo nevie získať potrebné množstvo vitamínu. To môže následne viesť ku krehkejším kostiam.

Zdroj: bbc.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií