Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sklenár navštívil operačné veliteľstvo v Banskej Bystrici, zaujímal sa o priebeh rekonštrukcií a potreby príslušníkov

Spoločné operačné veliteľstvo (SOV) významnou mierou prispieva k plneniu medzinárodných vojenských záväzkov SR.

17.7.2023 (SITA.sk) – Spoločné operačné veliteľstvo (SOV) významnou mierou prispieva k plneniu medzinárodných vojenských záväzkov SR a podieľa sa aj na spracovaní operačných plánov NATO a . Uviedol to minister obrany Martin Sklenár, ktorý navštívil SOV v Banskej Bystrici.

Dôležitá úloha SOV

Sklenár sa v nadväznosti na samit NATO vo Vilniuse zaujímal aj o regionálne plány Aliancie, pričom vyzdvihol dôležitú úlohu SOV pri ich zavádzaní do praxe. Minister sa na návšteve SOV zaujímal najmä o stav infraštruktúry, priebeh rekonštrukcií, denná rutina príslušníkov, ich úlohy či potreby. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR.

Sklenár poďakoval príslušníkom SOV. Tiež vyhlásil, že ich zásluhou je výrazne zefektívnený proces plánovania a riadenia spoločných operácii ozbrojených síl, ako aj riešenie krízových situácii v dôsledku rôznych katastrof.

Revitalizácia sídla SOV

„Nie je to ľahká úloha, krízy a udalosti z posledných rokov však potvrdzujú, že existencia takejto stálej veliteľskej štruktúry predurčenej riadiť všetky operácie na operačnej úrovni velenia je nevyhnutná,“ uviedol Sklenár a súčasne pripomenul, že SOV nadobudlo operačnú spôsobilosť v septembri 2021 a jeho vznik bol reakciou na zmeny bezpečnostného prostredia.

MO SR ďalej priblížilo, že aktuálnou výzvou SOV je revitalizácia jeho sídla, a teda historickej budovy z roku 1938.
„Za účelom revitalizácie sídla SOV rezort obrany plánuje do konca roka 2026 preinvestovať viac ako 13 miliónov eur. Vďaka týmto prostriedkom zabezpečíme veliteľstvu adekvátne podmienky pre plnenie úloh v prospech obrany SR,“ uzavrel Sklenár.

Viac k témam: Minister obrany SR, samit vo Vilniuse
Zdroj: SITA.sk – Sklenár navštívil operačné veliteľstvo v Banskej Bystrici, zaujímal sa o priebeh rekonštrukcií a potreby príslušníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií