fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sloboda a Solidarita sa zaujíma o krytie jednorazových navýšení platov v štátnej a verejnej sfére

Premiér Eduard Heger oznámil, že približne 400-tisíc zamestnancom štátnej a verejnej správy štát ponúkne 500 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dlhodobo bojuje za vyššie platy nielen pre zamestnancov škôl, zdravotníkov, ale aj pre iné oblasti štátnej a verejnej správy.

Ak minister financií dokáže nájsť kryté zdroje z tohtoročného rozpočtu, tak si vieme po oboznámení sa s celým návrhom predstaviť podporu spomínanej jednorazovej pomoci. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na tlačovej besede oznámil, že približne 400-tisíc zamestnancom štátnej a verejnej správy štát ponúkne 500 eur na osobu v tomto roku ako jednorazovú pomoc. Celkovo pôjde o sumu 200 miliónov eur. Podľa premiéra ide o ponuku na rokovania s Konfederáciou odborových zväzov.

Viac k témam: Finančná pomoc, Peniaze, Platy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda a Solidarita sa zaujíma o krytie jednorazových navýšení platov v štátnej a verejnej sfére © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií