fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci sa ani po desaťročiach nevyliečili z kremeľskej propagandy, už čoskoro však EÚ „dopletie bič“ na trollov a konšpirátorov

Martin Klus (SaS) avizoval, že Európska únia už pripravuje kroky, ktoré budú prísnejšie regulovať online platformy.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) konštatuje, že Slovensko ešte stále „nie je vyliečené z choroby menom kremeľská propaganda“.

Bič na trollov a konšpirátorov

V porovnaní s Českou republikou sa Slováci omnoho menej stotožňujú s tým, že sú súčasťou informačnej vojny vedenej režimom ruského prezidenta Vladimira Putina.

Klus vo svojom profile na sociálnej sieti konštatuje, že Európska únia (EÚ) už dopletá bič na internetových trollov a konšpirátorov.

Nelegálny obsah či dezinformácie

„Na tento problém sa snažím upozorňovať dlhodobo, a to aj na európskej úrovni. A preto ma teší, že vyjednávači Európskeho parlamentu a Rady EÚ, združujúcej členské štáty Únie, sa nedávno predbežne dohodli na novom zákone o digitálnych službách,“ povedal Klus.

Doplnil, že táto dôležitá právna norma má zaistiť prísnejšiu reguláciu online platforiem, väčšiu ochranu spotrebiteľov a rýchlejšie odstraňovanie nelegálneho obsahu z internetových platforiem, vrátane nenávistných prejavov, škodlivých dezinformácií a vojnovej propagandy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dezinformácie, Informačná vojna, Konšpiračné teórie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sa ani po desaťročiach nevyliečili z kremeľskej propagandy, už čoskoro však EÚ „dopletie bič“ na trollov a konšpirátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kollár je hrdý na postoj Slovenska k situácii na Ukrajine, pomoc bude pokračovať v maximálnej miere
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií