fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci sa cítia byť viac súčasťou západu ako v roku 2021 a podpora NATO je 72 percent

Polovica respondentov stále preferuje postavenie Slovenska „niekde uprostred”.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slováci sa cítia byť viac súčasťou západu než v roku 2021. Tento ukazovateľ narástol z 26 percent na 34 percent, ale 51 percent, stále preferuje postavenie SR „niekde uprostred”. Podpora NATO na Slovensku je 72 percent.

Konštatuje to prieskum verejnej mienky Globsec Trends 2022, ktorý meria zmenu postojov v deviatich krajinách strednej a východnej Európy vplyvom vojny na Ukrajine.

Výsledky reportu sú založené na prieskume verejnej mienky, ktorý sa konal v druhej polovici marca v deviatich krajinách strednej a východnej Európy na vzorke 1 000 respondentov za krajinu. Zber sa uskutočnil v Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku prostredníctvom prieskumných agentúr. Zber koordinovala agentúra Focus.

Viac k témam: Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sa cítia byť viac súčasťou západu ako v roku 2021 a podpora NATO je 72 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií