fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovan dostal od UEFA tvrdú ranu, rasistické správanie fanúšikov ho vyjde draho a trest sa dotkne aj štadióna

Tresty pre slovenského šampióna prišli za rasizmus jeho fanúšikov počas duelu na pôde maďarského Ferencvárosu Budapešť, hádzanie predmetov na hraciu plochu a použitie pyrotechniky.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava po vypadnutí v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023 dostal ďalšiu tvrdú ranu, Európska futbalová únia (UEFA) mu totiž udelila viacero trestov za rasistické správanie jeho fanúšikov v zápase na pôde Ferencvárosu Budapešť z 20. júla.

“Belasí” v ňom triumfovali 2:1, no v odvete na vlastnom štadióne maďarskému súperovi podľahli 1:4 a v pohárovej Európe pokračujú v Európskej lige.

Vystaviť musia transparent

Slovan Bratislava dostal pokutu 40-tisíc eur a čiastočné uzavretie štadióna, konkrétne celého sektoru C, v najbližšom domácom súboji v súťažných dueloch pod taktovkou UEFA, teda v odvete proti Olympiakosu Pireus naplánovanej na 11. augusta.

Počas tohto duelu musí bratislavský klub na uzavretej časti štadióna rozvinúť transparent s logom UEFA a nápisom “#NoToRacism”, v preklade nie rasizmu.

Navyše, “belasí” na jeden súboj v pohárovej Európe nesmú predávať vstupenky pre svojich priaznivcov, toto opatrenie sa však odkladá na skúšobnú dobu dvoch rokov a aplikovať ho budú v prípade ďalšieho porušenia pravidiel.

Pokuta za pyrotechniku a veci na trávniku

Pokutu ďalších 25-tisíc eur zaplatí Slovan za to, že v spomenutom súboji v Budapešti jeho fanúšikovia hádzali na hraciu plochu predmety. A ďalších 13-tisíc eur zaplatí slovenský majster za to, že jeho priaznivci na štadióne Ferencvárosu použili pyrotechniku.

Prečítajte si tiež:
Slovan a Ferencváros sa stretávajú takmer presne po 30 rokoch, Weiss st. nechcel spomínať na minulosť

ŠK Slovan Bratislava sa už 4. augusta predstaví v Grécku proti Olympiakosu Pireus v kvalifikačnom kole Európskej ligy 2022/2023, odveta je naplánovaná na 11. augusta v Bratislave. Ak “belasí” postúpia, predstavia sa v play-off EL, v prípade postupu gréckeho súpera sa Bratislavčania “presunú” do play-off Európskej konferenčnej ligy.

Viac k témam: Európska konferenčná liga, Európska liga, Liga majstrov, Pokuta, Rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan dostal od UEFA tvrdú ranu, rasistické správanie fanúšikov ho vyjde draho a trest sa dotkne aj štadióna © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií