fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí vojaci pomôžu pri likvidácii požiaru v Českom Švýcarsku, Naď do zasiahnutej oblasti poslal aj vrtuľník

Pri hasení pomáha aj vrtuľník Mi171 OM-BYH z Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda vo štvrtok na mimoriadnom rokovaní schválila vyslanie do 30 príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR) spolu s vrtuľníkom UH-60M Black Hawk s hasiacim modulom a príslušnou kolesovou technikou na pomoc v boji proti lesnému požiaru, ktorý vypukol v českom národnom parku České Švajčiarsko.

Pomoc pri hasení obrovského požiaru

„Pomoc Českej republike som avizoval ihneď po dodržaní protokolov, ktoré boli nutné po nasadení našich vojakov a techniky v Slovinsku. Zároveň ďakujem profesionálom z ozbrojených síl za pripravenosť a odhodlanie pomáhať všade tam, kde je to potrebné,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) po mimoriadnom rokovaní vlády.

Lesný požiar v Národnom parku České Švajčiarsko vyčíňa už piaty deň a hasičom sa ho stále nepodarilo uhasiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Zničených sú stovky hektárov lesa

Oheň už zničil viac ako 1 600 hektárov lesa a slovenskí hasiči sa aktívne podieľajú na zdolávaní tohto rozsiahleho požiaru. Pri hasení pomáha aj vrtuľník Mi171 OM-BYH z Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý včera vykonal 90 zhodov na požiarisko.

Prečítajte si tiež:
Vodičovi Peugeotu vošiel do cesty Mercedes, nehoda stála mladého muža život (foto)

V stredu popoludní ich českí kolegovia požiadali o vytvorenie plniaceho miesta pomocou fireflexu s objemom 54-tisíc litrov vody. Ten sa podarilo postaviť a plne sprevádzkovať na východnej strane požiaru pri dedinke Mezna.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Lesný požiar, Vrtuľník UH-60M Black Hawk
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vojaci pomôžu pri likvidácii požiaru v Českom Švýcarsku, Naď do zasiahnutej oblasti poslal aj vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií