fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dodá Ukrajine húfnice Zuzana 2, pôvodne boli objednané pre naše ozbrojené sily

Ukrajine má Slovensko dodať celkovo osem kusov samohybných húfnic Zuzana 2.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence patriaca pod ministerstvo obrany uzatvorila v stredu 1. júna kontrakt na komerčný predaj samohybných húfnic Zuzana 2 na Ukrajinu.

Rýchle konanie a maximálne nasadenie

Ide pôvodne o húfnice, ktoré objednali pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OS SR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Kontraktu predchádzali týždne intenzívneho rokovania. Ďakujem vedeniu spoločnosti a kolegom na rezorte za rýchle konanie v takej kľúčovej veci. Situácia na Ukrajine si vyžaduje naše maximálne nasadenie, odbornosť a úprimný záujem, a to nám na rezorte a v podriadených organizáciách rozhodne nechýba,” uviedol v tlačovej správe šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ukrajine má Slovensko dodať celkovo osem kusov samohybných húfnic Zuzana 2. Na tlačovej konferencii v stredu 1. júna minister Naď uviedol, že spoločnosť Konštrukta Defence ešte stále rokuje s ukrajinskou štátnou spoločnosťou o odkúpení húfnic Zuzana 2.

Dôležitý kontrakt a cena so zľavou

Predmetom rokovaní bol najmä počet húfnic a ich cena. Cena húfnic podľa Naďa má byť so zľavou, ale konkrétnu cenu minister nešpecifikoval a vzhľadom na charakter kontraktu a žiadosť ukrajinskej strany rezort obrany neposkytne v tejto veci podrobnejšie informácie.

Prečítajte si tiež:
Konferencia Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 sa bude zaoberať vplyvom digitalizácie

Minister dodal, že aj vďaka tomuto kontraktu získa spoločnosť Konštrukta zákazku, ktorá je veľkým úspechom pre slovenský obranný priemysel a prináša významné možnosti aj pre ďalší rast spoločnosti.

„Ide nepochybne o dôležitý kontrakt. Jednak tým ukazujeme našu schopnosť, odbornosť a profesionalitu vo výrobe vojenskej techniky, no ide tiež o dôležitý moment pre našich zamestnancov. Tí budú mať vďaka kontraktu garanciu práce,” povedal šéf podniku Alexander Gurský.

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko dodá Ukrajine húfnice Zuzana 2, pôvodne boli objednané pre naše ozbrojené sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií