fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko má prerobiť uplatnenie smernice o boji proti praniu špinavých peňazí, je nesprávne transponovaná

Prípady nesprávnej transpozície do vnútroštátneho práva sa týkajú základných aspektov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prípady nesprávnej transpozície do vnútroštátneho práva sa podľa nej týkajú základných aspektov, ako je riadne fungovanie finančných spravodajských jednotiek, sankcie a administratívne opatrenia na potrestanie trestných činov prania špinavých peňazí, alebo vytvorenie mechanizmov na oznamovanie porušení práva (whistleblowing).

Predmetné pravidlá majú zásadný význam pre boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu,” upozornila komisia. Legislatívne medzery, ktoré sa vyskytujú v jednom členskom štáte, majú podľa EK vplyv na Európsku úniu ako celok. Preto je podľa stanoviska komisie správna transpozícia mimoriadne dôležitá.

EK upozornila, že bez uspokojivej odpovede Slovenska do dvoch mesiacov môže rozhodnúť o postúpení veci Súdnemu dvoru Európskej únie.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Finančné služby, Pranie špinavých peňazí, Stanovisko, trestné činy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má prerobiť uplatnenie smernice o boji proti praniu špinavých peňazí, je nesprávne transponovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií