fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko pozná svojich kandidátov na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva

Ad hoc sudca zasadá za sudcu zvoleného za členský štát Rady Európy v situáciách, keď sudca za daný štát nie je zvolený alebo nemôže zasadať.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidátmi Slovenska na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva budú Marián Giba a Katarína Šmigová. Rozhodli o tom dnes členovia Súdnej rady SR, keď oboch kandidátov podporili všetci 17 prítomní členovia. Kandidátov musí ešte odobriť vláda.

Gibu na post kandidáta navrhli členovia súdnej rady Lucia Berdisová a Andrej Majerník. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Šmigovú zase navrhli navrhli členky rady Marcela Kosová, Ayše Pružinec Eren a Dana Jelinková Dudzíková. Aktuálne pôsobí ako docentka medzinárodného práva a dekanka Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy.

Ad hoc sudca zasadá za sudcu zvoleného za členský štát Rady Európy v prípadoch, ktoré upravuje Európsky dohovor o ľudských právach. Deje sa tak v situáciách, keď sudca za daný štát nie je zvolený alebo nemôže zasadať.

Viac k témam: ad hoc sudca, Ľudské práva, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pozná svojich kandidátov na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kto nahradí Mitríka vo funkcii šéfa NKÚ? Lukáč považuje kandidáta Andrassyho za priechodného
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií