Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smrť britsko-francúzskej speváčky a herečky, zomrela legendárna Jane Birkin

Birkin bola známa aj pre svoj profesionálny a osobný vzťah s francúzskym hudobníkom a hercom Sergeom Gainsbourgom.

16.7.2023 (SITA.sk) –

Vo veku 76 rokov zomrela britsko-francúzska speváčka a herečka Jane Birkin. Francúzske média podľa portálu BBC v nedeľu informovali, že ju našli mŕtvu v jej dome v Paríži. Birkin sa narodila v Londýne, ale preslávila sa spevom po francúzsky a v roku 1970 sa presťahovala do Francúzska.

Birkin bola známa aj pre svoj profesionálny a osobný vzťah s francúzskym hudobníkom a hercom Sergeom Gainsbourgom. Celosvetovo ju preslávil ich medzinárodný hit „Je t’aime… moi non plus“.

Skladbu pre dva hlasy nahrali v roku 1968 niekoľko mesiacov po tom, ako sa zoznámili počas nakrúcania filmu Slogan. Pár tvorili 12 rokov, ale aj po rozchode zostali priateľmi a Gainsbourg stále pre Birkin skladal piesne. V septembri 2021 Jane Birkin postihla mozgová príhoda.

Viac k témam: Mozgová príhoda, Smrť, Speváčka
Zdroj: SITA.sk – Smrť britsko-francúzskej speváčky a herečky, zomrela legendárna Jane Birkin © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií