Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Španielsko poskytlo Ukrajine ďalšiu pomoc, armáde dodali rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot

Povedala to španielska ministerka obrany Margarita Roblesová.

6.5.2024 (SITA.sk) – Ukrajina dostala rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot, ktoré jej dodalo Španielsko a ďalší spojenci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedala to španielska ministerka obrany Margarita Roblesová počas návštevy vojenských zariadení v Zaragoze, kde sa liečia ukrajinskí vojaci a prebieha tam aj výcvik príslušníkov ukrajinskej armády. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje denník El Mundo.

„Dodávka rakiet pre systémy Patriot dorazila na Ukrajinu. Dorazila tam minulý týždeň,“ povedal Roblesová. Dodala, že tieto rakety pomôžu Ukrajine brániť sa pred neustálymi ruskými útokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Patriot, pomoc Ukrajine, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, španielska pomoc
Zdroj: SITA.sk – Španielsko poskytlo Ukrajine ďalšiu pomoc, armáde dodali rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií