fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy

Umelec bol v stredu uznaný vinným v troch bodoch obžaloby z navádzania neplnoletých na sex a v troch bodoch obžaloby z vytvárania sexuálnych obrázkov detí.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americký spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí v jeho druhom federálnom procese. Ako referuje spravodajský web BBC, porota odsúdila 55-ročného Kellyho v šiestich z celkovo trinástich bodov obžaloby v súdnom prípade, ktorý v jeho rodnom Chicagu trval štyri týždne.

Sexuálne obrázky detí

Umelec, vlastným menom Robert Sylvester Kelly, bol v stredu uznaný vinným v troch bodoch obžaloby z navádzania neplnoletých na sex a v troch bodoch obžaloby z vytvárania sexuálnych obrázkov detí. Porota ho neuznala vinným z marenia spravodlivosti v súvislosti s jeho súdnym procesom v roku 2008, ktorý sa skončil oslobodzujúcim rozsudkom.

Verdikt prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo federálny sudca v New Yorku v júni odsúdil Kellyho na 30 rokov väzenia za vydieranie a obchodovanie so sexom. Na základe tohto rozsudku 55-ročný Kelly nebude mať nárok na prepustenie, kým nebude mať okolo 80 rokov.

Vodca nátlakovej skupiny

Na Kellyho navyše ešte čakajú dva súdne procesy týkajúce sa sexuálneho zneužívania – jeden v Minnesote a jeden na štátnom súde v Chicagu.

Vlani bol Kelly uznaný vinným z využitia jeho slávy na sexuálne zneužívanie žien a detí počas dvoch desaťročí. Bol vodcom násilnej a nátlakovej skupiny, prostredníctvom ktorej lákal ženy a deti na sexuálne zneužívanie, vykorisťoval ženy v rôznych amerických štátoch a vyrábal detskú pornografiu.

Prečítajte si tiež:
Scholz pôsobí pri dodávke zbraní na Ukrajinu ako brzda. Zelenskyj kancelára vyzval, aby konečne zaujal jasný postoj (video)

Viac k témam: Obvinenie, Sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií