fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana obcí a miest bola oficiálne zaregistrovaná, SOM Slovensko sa pripravuje na svoj Kongres

Strana vyzbierala 16 551 platných podpisov, ktoré členovia podali na registráciu 15. júla.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) vo štvrtok zaregistrovalo novú politickú stranu s názvom SOM Slovensko – Strana obcí a miest.

Strana vyzbierala 16 551 platných podpisov, ktoré členovia podali na registráciu 15. júla. Strana v súčasnosti pripravuje i Kongres, ktorý by sa mal uskutočniť nasledujúci víkend. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka DivydMedia Viera Krúpová.

Celoslovenská pôsobnosť

„Som rád, že sme získali oficiálnu registráciu a teraz sa už môžeme plne sústrediť na Kongres, ktorý bude voliť vedenie, členov predsedníctva, ako aj všetky potrebné orgány strany,” tvrdí splnomocnenec prípravného výboru a starosta mestskej časti (MČ) Bratislava-Záhorská Bystrica Jozef Krúpa.

Doplnil, že strana sa chce zamerať na celoslovenskú pôsobnosť, preto medzi zakladajúcimi členmi budú slovenskí starostovia a primátori.

Súčasťou strany a členom prípravného výboru je i starosta MČ Bratislava-Dúbravka Martin Zaťovič, ktorý potvrdil komunikáciu s inými starostami.

Komunikujú s kandidátmi

„V súčasnosti už komunikujeme s viacerými kandidátmi na starostov, primátorov a poslancov o možnosti uchádzať sa o priazeň voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pod značkou SOM Slovensko.” Zaťovič dodal, že v rámci strany sú pripravení robiť slovenské obce a mestá lepšími.

Prečítajte si tiež:
Tesco počas troch rokov podporilo onkologických pacientov sumou takmer 250-tisíc eur

Okrem Jozefa Krúpu a Martina Zaťoviča sú členmi prípravného výboru aj starosta MČ Bratislava-Lamač Lukáš Baňacký, starosta MČ Bratislava-Devínska Nová Ves Dárius Krajčír, starosta MČ Bratislava-Podunajské Biskupice Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

Viac k témam: Nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana obcí a miest bola oficiálne zaregistrovaná, SOM Slovensko sa pripravuje na svoj Kongres © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií