fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu

Pri voľbe riaditeľa bude strana prihliadať na odbornosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Favoritom strany Sloboda a Solidarita (SaS) na post riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) je Tibor Búza. Pri voľbe strana prihladia na odbornosť kandidáta.

O jeho podpore budú predstavitelia strany rokovať s koaličnými partnermi, pričom sa budú snažiť presvedčiť ich o kvalitách kandidáta. Informuje o tom SaS na sociálnej sieti.

„Všetci by sme chceli, aby sa verejnoprávna RTVS začala približovať vysokému štandardu, aký si dlhé roky drží Česká televízia a Český rozhlas. Koalícia má pred sebou veľkú šancu vykročiť správnym smerom. Vedenia a transformácie RTVS na moderné médium by sa mal ujať čo kompetentný manažér a líder,” uvádza strana.

Poslanci tento týždeň vypočuli osem kandidátov, pričom poradná odborná komisia odporučila Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Ich odporúčanie strana podporuje a stotožňuje sa s ním.

„Vnímame aj vážne výhrady, ktoré mala komisia k úradujúcemu generálnemu riaditeľovi RTVS. Sami sme počas uplynulých rokov upozorňovali na to, že verejnoprávne médium a vedenie spravodajstva vo viacerých smeroch zlyhávali. Zmena je preto viac než nutná,” uzavrela strana.

Prečítajte si tiež:
Rozhodnutie súdu je prelomové aj pobočka Kremľa má ďalšieho potvrdeného neonacistu, reagujú politici na odsúdenie Kotlebu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Voľba šéfa RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií