fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poďte sa báť! 4 strašidelné miesta na Slovensku, ktoré musíte vidieť na vlastné oči

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte radi, keď vám v krvi prúdi adrenalín a vyhľadávate strašidelné miesta? Pozrite sa spolu s nami na tie najznámejšie, ktoré môžete navštíviť na Slovensku. 

1. Michalovský panelák

Fascinuje vás Černobyľ, no nechce sa vám cestovať až na Ukrajinu? Objekt, ktorý je známy aj ako Michalovský Černobyľ, mesto duchov či panelák po vojne, pôsobí na mnohých podobným dojmom. Na Michalovskom Sídlisku SNP sa nachádza nedostavaný panelový dom, v ktorom malo byť až 200 bytov. Megalománsky projekt vybudovať sídlisko pre viac ako 40 000 ľudí ale nedopadol úplne podľa predstáv. Aj keď dnes sú až na tento blok dokončené všetky, stavba nie je zrovna pýchou mesta.

Zdroj: michalovce.dnes24.sk

2. Moravanský kaštieľ

Kedysi dominanta obce, dnes objekt, ktorým sa nikto nehrdí. Kaštieľ v obci s približne 2500 obyvateľmi v minulosti vystriedal množstvo majiteľov. Taktiež si prešiel aj rôznym využitím. Počas prvej svetovej vojny tu bola nemocnica, neskôr v ňom sídlili vojaci, fungoval aj ako škola a naposledy bol z neho hotel. Ak radi vyhľadávate strašidelné miesta, tak navštívte tento kaštieľ v noci a o adrenalín nebudete mať zaručene núdzu.

Prečítajte si tiež:
Veronika Velez Zuzulová porodila synčeka. S manželom mu dali meno, ktoré v slovenskom kalendári nenájdete
Zdroj: urbanexploration.sk

3. Bývalá psychiatria v Bytčici

Psychiatrickí pacienti žilinskej nemocnice mali na svoju liečbu vyhradený kaštieľ v príjemnom prostredí. V roku 2009 ich však presťahovali priamo do nemocnice. Vtedajšia riaditeľka v tom období uviedla, že to výrazne uľahčí prácu. Pacienti sa však tomu až tak netešili. Niet sa ani čomu čudovať, nakoľko vôkol je naozaj príjemné prostredie. Z kaštieľa mal byť luxusný penzión, no súčasný majiteľ zatiaľ tieto plány realizovať nezačal. Na strachu z návštevy kaštieľa pridáva hlavne fakt, že počas využívania psychiatrie sa tam museli odohrávať naozaj rôzne veci. 

Zdroj: .info.sk

4. Čachtický hrad

Snáď najznámejšie strašidelné miesto je práve Čachtický hrad. Jeho panovníčkou bola Alžbeta Bátoriová, prezývaná aj ako Čachtická pani. Podľa viacerých dôkazov tu mučila a vraždila mladé dievčatá a následne sa kúpala v ich krvi. Je dokonca považovaná za najznámejšiu masovú vrahyňu v slovenských a maďarských dejinách. Mnohí tvrdia, že na hrade dodnes prežívajú duchovia mladých dievčat a že na hrade straší. 

Zdroj: megapixel.cz

Zdroj: mytrencin.sme.sk  urbanexploration.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií