fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hotely, v ktorých by si sa (ne)chcel ubytovať: Nevysvetliteľná aktivita na týchto miestach desí ľudí už dlhé roky

Máte tip? napíšte nám mailom

Existujú miesta, na ktorých sa vyskytuje paranormálna aktivita. Dnes si ukážeme 5 hotelov, ktoré sú známe tým, že v nich dejú nevysvetliteľné veci. Ktoré hotely navštíviť, keď sa rád bojíš?

 

5. Goldfield Hotel

Tento hotel sa nachádza v meste Goldfield, v Nevade. Jeho najznámejším duchom je duch prostitútky Elizabeth, ktorá otehotnela s majiteľom hotela, ktorý sa bál verejnej potupy, preto ju vlákal do izby č. 109, kde ju pripútal k radiátoru a nechal zomrieť. V tejto izbe je preukázateľne chladnejšie, než v hociktorej inej miestnosti hotela a mnoho fotografických prístrojov tu zaznamenalo divné tiene. Niektorí návštevníci tvrdia, že na treťom poschodí videli dvojicu duchov, ako sa pokúša spáchať samovraždu. V hoteli možno stretnúť i ducha menom „The Stabber“ alebo pôvodného majiteľa.

Goldfield_hotel

 

4. Ancient Ram Inn

Ide o hostel, ktorý môžete nájsť v dedine Wotton-under-Edge vo Veľkej Británii. Verí sa, že v roku 1500 bola na pozemku hostela upálená čarodejnica, ktorá v jednej z izieb vykonávala rôzne rituály. Toto miesto priťahovalo čarodejnice najmä z dôvodu, že je postavené na pohanskom cintoríne a zároveň mieste, kde fanatici prinášali svoje deti ako obeť pre pakt s diablom. Divné veci sa tu dejú už celé stáročia. Návštevníci počujú kašľajúce dieťa, ktoré sa dusí krvou,  objavujú sa tu zvláštne elektrické výboje a niektorí hostia opisujú, že pociťovali chladné dotyky. Pani Humphriesová, majiteľka, ktorej rodina je vlastníkom hostela už dlhšiu dobu tvrdí, že jej otec nikdy nevyšiel z postele bez toho, aby si vzal so sebou svoju Bibliu.

Prečítajte si tiež:
Prečo majú inteligentní ľudia málo priateľov? Budete prekvapení!

Ancient Ram Inn

 

 3. Hotel Stanley

Duchmi presláveným hotelom v USA je Hotel Stanley v štáte Colorado. V prevádzke je od roku 1909 a známym sa stal najmä svojou úlohou v klasickom horore Osvietení. Film je inšpirovaný pobytom autora Stephana Kinga v tomto hoteli, kde sa podľa informácií jeho batožina sama vybalila po tom, čo na chvíľku opustil izbu. Straší tu celá škála duchov, vrátane staviteľa a pôvodného majiteľa. Návštevníci v noci počujú zvuky hrajúcich sa detí a pravidelne tu možno vidieť ducha ženy, ktorá zmrzla v pivnici hotela. Najviac je paranormálnymi javmi opradená izba č. 408. Hostia, ktorí v nej sú ubytovaní sa sťažujú na vŕzganie podlahy a v kúpeľni, kde sa údajne obesila snúbenica zbohatlíka, ktorý ju podviedol s chyžnou, sa samo vypína a zapína svetlo. Ľudia, ktorí strávia noc v tejto izbe sú veľmi vyčerpaní a bez energie.

Hotel Stanley

 

Pokračovanie na ďalšej strane

2. Hotel Queen Mary

Loď Queen Mary premávala po Atlantickom oceáne v rokoch 1930 až 1960. Od roku 1970 stojí v Kalifornii na pláži Long Beach, kde slúži ako hotel. Ľudia, ktorí tento botel navštívili, často vravia o bazéne, ktorý sa nachádza v prvej triede. V dobe, kedy ešte loď premávala, sa tu mali utopiť dve ženy. Duše týchto žien tu boli videné nespočetnekrát. V kráľovninom salóniku sa zjavuje postava ženy v bielom, v apartmánoch prvej triedy možno natrafiť na ducha gentlemana v obleku z 30-tych rokov minulého storočia. Pri sklade potravín je občas vidieť a počuť duchov dvoch hrajúcich sa detí. Hostia, ktorí boli ubytovaní v kabíne B340 hovoria o nespočetnom množstve paranormálnych javov, no v súčasnosti sa už nie je možné v tejto kabíne ubytovať. Či to súvisí s nevysvetliteľnými javmi, nevedno.

Prečítajte si tiež:
Vláda SR pod vedením P. Pellegriniho rokovala posledný krát. Premiér ministrom poďakoval

Hotel_Queen_Mary,_Long_Beach_01

 

1. Hotel Cecil

Tento hotel, ktorý je už premenovaný na  Stay On Main, je lacným hotelom v Los Angeles. Má 600 izieb a bol postavený v roku 1924. Už od roku 1950 mal zlú povesť, pretože tam bývali prevažne kriminálnici, medzi inými aj sériový vrah Richard Ramirez a Jack Unterwager. Došlo tu k mnohým samovraždám a trom vraždám. Je posledným miestom, kde bola videná Elizabeth Short, pred tým, ako bola brutálne zavraždená.

Hotel_Cecil_LA

Vo februári 2003 bolo na streche hotela v nádrži na vodu nájdené nahé telo kanadskej študentky Elisy Lam. 21-ročná Elisa bola nezvestná od 31. januára a našiel ju opravár, ktorý šiel skontrovoval nádrž po tom, ako sa ľudia sťažovali na podivnú chuť vody a slabý tlak. Jej úmrtie bolo vyhodnotené ako náhodné utopenie. Ale z kamerových záznamov vo výťahu vidieť, že Elisa sa chová veľmi zvláštne, schovávala sa za rohom, rozhadzovala rukami. Tieto záznamy rozprúdili debaty o jej smrti. Mnohí hoteloví hostia a široká verejnosť si myslia, že bola posadnutá.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií