fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Straty na ruskej strane sú až desaťkrát vyššie ako v prípade ukrajinskej armády, tvrdí Danilov

Ozbrojené sily Ukrajiny búrajú vojenské stereotypy a prekvapujú zahraničných partnerov kvalitou svojej práce.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Straty ruskej armády sú počas aktuálne trvajúcej ukrajinskej protiofenzívy deväť až desaťkrát vyššie ako sa strane ukrajinskej armády. Ako referuje web nv.ua, povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Na jedného z našich padlých vojakov pripadá deväť až desať Rusov, ktorí napadli našu krajinu. Toto je veľmi zaujímavý ukazovateľ, pretože podľa nepísaných pravidiel vojny stratíte oveľa viac počas ofenzívy než počas obrany,“ povedal Danilov. Dodal, že ozbrojené sily búrajú vojenské stereotypy a prekvapujú zahraničných partnerov kvalitou svojej práce.

Podľa generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl vo vojne zomrelo približne 53 650 ruských vojakov. Iba počas stredy v bojoch zahynulo 350 Rusov, pričom najväčšie straty okupanti utrpeli v Charkovskej a Doneckej oblasti. Rusi prišli aj o viac ako 13-tisíc kusov techniky.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Straty na ruskej strane sú až desaťkrát vyššie ako v prípade ukrajinskej armády, tvrdí Danilov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čína uvalila sankcie na Pelosiovú pre návštevu Taiwanu, vzťahujú sa aj na jej najbližšiu rodinu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií