fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sú bezkonkurenčné a je takmer nemožné ich zostreliť počas letu, chváli Šojgu strely Kinžal

Rakety sa podľa ruského ministra obrany ukázali ako účinné pri zasahovaní vysokohodnotných cieľov pri všetkých troch príležitostiach.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu povedal, že počas vojny na Ukrajine tam trikrát použili hypersonické strely Kinžal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informuje spravodajský portál Sky News, minister to povedal v štátnej televízii s tým, že rakety sa ukázali ako účinné pri zasahovaní vysokohodnotných cieľov pri všetkých troch príležitostiach. Strely sú podľa jeho slov bezkonkurenčné a je takmer nemožné ich zostreliť počas letu.

Rakety Kinžal sú súčasťou radu nových hypersonických zbraní, ktoré ruský prezident Vladimir Putin predstavil v roku 2018. Podľa neho by mohli zasiahnuť takmer akýkoľvek bod na svete a vyhnúť sa protiraketovému štítu vyrobenému v USA.

Viac k témam: hypersonická raketa, Raketa typu Kinžal, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Sú bezkonkurenčné a je takmer nemožné ich zostreliť počas letu, chváli Šojgu strely Kinžal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií