fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd vylúčil Szabóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov na samostatné konanie

Bývalý policajt Szabó bol v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vylúčil v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho obžalovaného bývalého policajta Tomáša Szabóa na samostatné konanie. Oznámila to vo štvrtok predsedníčka senátu Ružena Sabová. Szabó vo veci prípravy vrážd priznal vinu, súd by tak v jeho prípade mal vykonávať dokazovanie už len vo veci uloženia trestu.

V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka je Szabó právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, pričom bol uznaný za vinného aj za podiel na vražde kolárovského podnikateľa Petra Molnára. V týchto prípadoch pôvodne vinu odmietal. V kauze prípravy vrážd prokurátorov pôvodne nechcel vypovedať, neskôr názor zmenil.

Viac k témam: Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vylúčil Szabóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov na samostatné konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií