fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudca Okresného súdu Bratislava III je definitívne vinný

Čiastočne nerešpektoval právny názor odvolacieho súdu obsiahnutý v uznesení Krajského súdu v Bratislave a tým spôsobil ďalšie prieťahy v konaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Disciplinárny senát uznal včera 8. novembra za vinného sudcu Okresného súdu Bratislava III JUDr. Mariána Kurineca, že čiastočne nerešpektoval právny názor odvolacieho súdu obsiahnutý v uznesení Krajského súdu v Bratislave a tým spôsobil ďalšie prieťahy v konaní.

Disciplinárny senát znížil sudcovi funkčný plat o 30 percent na obdobie šiestich mesiacov. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca Najvyššieho správneho súdu SR Michal Hajtol.

Svojím konaním porušil povinnosť sudcu spočívajúcu v jeho viazanosti právnym názorom odvolacieho súdu v dôsledku čoho zavinene porušil svoju povinnosť v pridelenej veci konať svedomito, a to aj napriek tomu, že bol rozhodnutím odvolacieho disciplinárneho senátu zo dňa 4. mája 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia rozhodnutím disciplinárneho senátu zo dňa 26. júna 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia, rozhodnutím disciplinárneho senátu zo dňa 19. decembra 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia.

Rozhodnutie disciplinárneho senátu Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky je konečné.

Viac k témam: disciplinárny senát, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudca Okresného súdu Bratislava III je definitívne vinný © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slobodu je podľa Hegera ľahšie stratiť ako získať a jej najväčšími nepriateľmi sú pohodlnosť a ľahostajnosť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií