fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teploty presiahli 50 stupňov Celzia, štátni zamestnanci Iraku tak dostali deň voľna

Viaceré mestá v Iraku sa vo štvrtok dostali na horné priečky rebríčka najhorúcejších miest na svete.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.8.2022 (Webnoviny.sk) – Štátni zamestnanci vo viacerých častiach Iraku dostali deň voľna, keď teploty v krajine presiahli 50 stupňov Celzia. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na miestne médiá.

Viaceré mestá v Iraku sa vo štvrtok dostali na horné priečky rebríčka najhorúcejších miest na svete. Najmenej desať guvernorátov v dôsledku spaľujúcej horúčavy prerušilo prácu väčšiny štátnych zamestnancov, informuje Kurdistan24.

V južnom prístavnom meste Basra, kde sú teploty výnimočne vysoké, sa pre štátnych zamestnancov začalo štvordňové voľno.

Vlna horúčav v krajine trvá od polovice júla a podľa predpovedí by mala pokračovať. Vysoké teploty v Iraku nie sú ničím nezvyčajným, keďže patrí medzi najhorúcejšie miesta na Zemi, no podľa obyvateľov sa podmienky zhoršujú.

Vlny horúčav sú častejšie, intenzívnejšie a trvajú dlhšie v dôsledku klimatickej zmeny spôsobenej ľuďmi. Irak je pritom podľa OSN v súvislosti s klimatickou zmenou jednou z najviac zraniteľných krajín na Blízkom východe.

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Klimatická zmena
Zdroj: Webnoviny.sk – Teploty presiahli 50 stupňov Celzia, štátni zamestnanci Iraku tak dostali deň voľna © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Orbán sa vo Viedni netajil svojimi silnými protimigračnými postojmi. Vraj nie je rasista, iba chráni maďarskú kultúru
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií