fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tomáš Szabó sa na súde kajal, oľutoval svoju účasť na vražde novinára Kuciaka a Kušnírovej

Bývalý policajt Szabó bol v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý policajt Tomáš Szabó ľutuje účasť na vražde novinára Jána Kuciaka a podnikateľa Petra Molnára. Povedal to v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v rámci vykonávania dokazovania za účelom uloženia trestu v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Szabó svoje činy oľutoval

Szabó totiž vo veci prípravy vrážd priznal vinu, súd ho preto v júni tohto roku vyčlenil na samostatné konanie z procesu spojeného aj s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka.

Súd môže Szabóovi, ktorý si momentálne odpykáva trest 25 rokov v ústave s najprísnejším stupňom stráženia práve pre účasť na vražde Kuciaka uložiť nový súhrnný trest alebo upustiť od uloženia trestu, keď bude pôvodný považovať za postačujúci. Podľa znaleckého posudku u neho nemožno vylúčiť priaznivú prognózu resocializácie.

Trest mu vyprší v roku 2043

„V prípade, v ktorom som právoplatne odsúdený mi je ľúto čo sa stalo,” povedal Szabó. Doplnil, že vinný sa cíti aj vo veci vraždy Kuciaka a Molnára, ako aj vo veci prípravy vrážd prokurátorov.

Prečítajte si tiež:
Remišová sa obrátila na eurokomisiu, žiada voľnejší prístup k eurofondom na financovanie utečeneckej krízy

V kauze vraždy investigatívneho novinára je Szabó už právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, pričom bol uznaný za vinného aj za podiel na vražde kolárovského podnikateľa Petra Molnára.

Trest mu má vypršať v septembri 2043. V spomenutých prípadoch pritom pôvodne vinu odmietal. V kauze prípravy vrážd prokurátorov zase pôvodne nechcel vypovedať, neskôr názor zmenil. Takisto trojici poškodených zaslal listy s ospravedlnením

Viac k témam: Príprava vraždy, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš Szabó sa na súde kajal, oľutoval svoju účasť na vražde novinára Kuciaka a Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií