fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Troch fínskych novinárov súdia, odhalili bezpečnostné tajomstvá štáty

V prípade odsúdenia im hrozí maximálne štvorročný trest odňatia slobody.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Vo Fínsku sa vo štvrtok začal proces s tromi novinármi obvinenými z odhalenia štátnych bezpečnostných tajomstiev pre údajné zverejnenie utajených dokumentov v novinovom článku z roku 2017.

Článok v denníku Helsingin Sanomat zo 16. decembra 2017 sa venoval aktivitám Fínskeho spravodajského výskumného centra a odhalil približnú polohu a úlohy spravodajskej jednotky obranných síl. Novinári Tuomo Pietilaina a Laura Halmi a vtedajší výkonný manažér novín Kalle Silfverberg popierajú akékoľvek previnenie. V prípade odsúdenia im hrozí maximálne štvorročný trest odňatia slobody, informuje fínsky vysielateľ MTV.

Trojica nebola počas pojednávania na helsinskom súde prítomná. Podľa MTV by však mali koncom novembra vypovedať.

Prokurátor vo štvrtok na súde žiadal odstránenie online verzie originálnej reportáže z webstránky novín, uvádza tiež MTV.

Viac k témam: Súdny proces, Únik informácií
Zdroj: Webnoviny.sk – Troch fínskych novinárov súdia, odhalili bezpečnostné tajomstvá štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií