Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trussovú v boji o post premiérky podporil aj ďalší vplyvný politik, pre Sunaka je to úder

Meno víťaza zverejnia 5. septembra a automaticky sa stane predsedom vlády.

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová upevnila svoje postavenie favorita v boji o to, kto nahradí premiéra Borisa Johnsona na čele vlády. Trussovú totiž v sobotu podporil vplyvný bývalý uchádzač o funkciu predsedu vlády Tom Tugendhat.

Podľa jeho vyjadrenia Trussová má „energickosť, rozhodnosť a vášeň“ stať sa premiérkou. Tugendhat zo súboja o post predsedu vlády vypadol v predošlých kolách hlasovania medzi poslancami za Konzervatívnu stranu.

Úder pre Sunaka

Podpora Trussovej zo strany Toma Tugendhata je úderom pre bývalého ministra financií Rishiho Sunaka, ktorý je druhým finalistom v súťaži o post lídra Konzervatívnej strany. O víťazovi rozhodne hlasovanie približne 180-tisíc členov strany po celej krajine.

Meno víťaza zverejnia 5. septembra a automaticky sa stane predsedom vlády. Vo funkcii nahradí Johnsona, ktorý tento mesiac z postu lídra konzervatívcov odstúpil po mesiacoch etických škandálov.

Podporil ju aj Wallace

Trussovú tento týždeň podporil aj britský minister obrany Ben Wallace, ktorého si členovia strany veľmi vážia pre riadenie britskej odpovede na vojnu na Ukrajine. Wallace povedal, že Trussovej skúsenosti z pôsobenia na čele britskej diplomacie a záväzok zvýšiť vojenské výdavky jej poskytujú výhodu.

Viac k témam: Britský premiér, Odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Trussovú v boji o post premiérky podporil aj ďalší vplyvný politik, pre Sunaka je to úder © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií