fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa usilujú postúpiť na Slovjansk a na Hadí ostrov zrejme presunuli systémy protivzdušnej obrany

Ruské sily sa podľa vojenskej rozviedky údajne usilujú postúpiť na Slovjansk v snahe odrezať Ukrajincov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Okolo východoukrajinského mesta Sjevjerodoneck pokračujú ťažké boje, informuje vo svojom pravidelnom hlásení britské ministerstvo obrany. Ruské sily sa podľa vojenskej rozviedky údajne usilujú postúpiť na Slovjansk v snahe odrezať Ukrajincov. Uvádza to spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo obrany v Londýne tiež potvrdilo, že ruské rakety v nedeľu zasiahli železničnú infraštruktúru v Kyjeve. Útok na hlavné mesto, ktorý bol prvý za niekoľko týždňov, bol pravdepodobne pokusom o narušenie dodávok vojenského vybavenia zo Západu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V správe o situácii na Ukrajine tiež britský rezort obrany spomína ukrajinský Hadí ostrov, kde Rusko pravdepodobne presunulo systémy protivzdušnej obrany, aby poskytlo podporu pre svoje lode v Čiernom mori. Moskva údajne využíva aj Hadí ostrov na udržiavanie blokády ukrajinského pobrežia, čím bráni posielaniu obilia do zahraničia.

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck, Slovjansk
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa usilujú postúpiť na Slovjansk a na Hadí ostrov zrejme presunuli systémy protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dodávky ťažkých zbraní Ukrajine zo Západu musia byť dlhodobé, vyhlásila Maľarová
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií