fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine

Výkonný riaditeľ tureckej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar už skôr povedal, že nikdy nedovolí predaj bezpilotných lietadiel Bayraktar Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Turecko neuvažuje o možnej spolupráci s Ruskom na výrobe bezpilotných lietadiel. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na turecké noviny Hürriyet, v piatok to povedal šéf tureckého úradu pre obranný priemysel Ismail Demir.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pred pár dňami údajne na zasadnutí ústredného výkonného výboru svojej Strany spravodlivosti a rozvoja oznámil, že Rusko a Spojené arabské emiráty majú záujem o výrobu tureckých bezpilotných lietadiel Bayraktar.

Moskva sa v apríli sťažovala Turecku, že predáva Ukrajine bezpilotné lietadlá Bayraktar TB2, ktoré sa stali jedným z najúčinnejších prostriedkov boja proti ruskej agresii.

Výkonný riaditeľ tureckej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar už skôr povedal, že nikdy nedovolí predaj bezpilotných lietadiel Bayraktar Rusku a podporuje Ukrajinu v jej boji za suverenitu a nezávislosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tandem Moskva – Peking hrá kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní globálnej a regionálnej stability, vyhlásil Putin
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií