fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 10 potravín by ste dieťaťu do jedného roku zaručene nemali dávať!

To, že nie sú korenené a príliš sladké jedlá vhodné pre malé deti, je hádam jasné každému. Ale to nie je všetko a v  prípade deti do jedného roka by ste sa mali vyhnúť aj týmto jedlám!

Kravské mlieko

Kravské mlieko by ste v žiadnom prípade nemali používať ako náhradu za materské alebo kojenecké mlieko. Pre malých kojencov je kravské mlieko príliš ťažké a zle stráviteľné. Zaujímavosťou je, že ho ale môžu konzumovať v jogurtu alebo pečivu.

Lepkavé a tvrdé predmety

Svojim deťom by ste nemali dovoliť jesť lepkavé a tvrdé predmety, ako napríklad cukríky, marshmallow, žuvačky a žuvacie cukríky. Malé deti totiž takéto predmety nevedia spracovať a mohli by sa tak zadusiť.

Veľké kúsky tvrdej zeleniny a ovocia

Nebezpečenstvo udusenia hrozí aj pri jedení veľkých kúskov mrkvy, konzerovaného ovocia či hrozna. Dobrou radou preto znie nakrájať ovocie na malé kúsky, čím zabránite duseniu.

Celé orechy

Všetky druhy orechov predstavujú pre malé deti do 4 rokov nebezpečenstvo, pretože v prípade nerozžutia hrozí, že sa začnú dusiť. Vhodné je ich rozdrvenie alebo zapracovanie do kaše. Samozrejme, to neplatí v prípade, že je na ne dieťa alergické.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií