fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týždenný globálny počet úmrtí na COVID-19 oproti februáru klesol o takmer 90 %

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie je to však stále veľa na ochorenie, ktorému sa dá predchádzať.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu uviedla, že takmer 90-percentný pokles úmrtí vo svete na ochorenie COVID-19 v porovnaní so situáciou pred deviatimi mesiacmi je „dôvodom na optimizmus“. Napriek tomu však vyzvala na bdelosť, keďže sa naďalej objavujú nové varianty koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus informoval, že organizácia minulý týždeň evidovala len trochu viac ako 9 400 úmrtí v súvislosti s infekciou koronavírusom. Vo februári tohto roka počet úmrtí na COVID-19 za týždeň bol globálne nad úrovňou 75-tisíc.

Určite je to dôvod na optimizmus. Ale naďalej vyzývame vlády, komunity a jednotlivcov, aby boli bdelí,” vyjadril sa Ghebreyesus na online tlačovej konferencii zo sídla WHO v Ženeve. „Takmer 10-tisíc úmrtí za týždeň je príliš veľa na ochorenie, ktorému sa dá predchádzať,” dodal.

Viac k témam: COVID-19, Koronakríza, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Týždenný globálny počet úmrtí na COVID-19 oproti februáru klesol o takmer 90 % © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Story a Peter Lipa znovu spojili sily. Výsledkom je „Anjel strážnik“, vtipná bluesrocková lahôdka, ktorá úspešne nadväzuje na „Bojím sa nočných zvonení“
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií