Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

UBER je späť! V Bratislave ho obnovili už dnes

Dopravná aplikácia UBER sa vracia opäť na Slovensko. Jeho služby môžu zákazníci využívať už oddnes.

V marci minulého roku musel UBER z nášho trhu oficiálne odísť. Občianske združenie koncesovaných taxikárov vtedy podalo na túto prepravnú spoločnosť sťažnosť, že odchádzajú zákon a nesplňujú podmienky na prepravu osôb. Medzičasom sa však zákon zmenil a americkej prepravnej službe vznikla na Slovensku konkurencia v podobe Bolt (Taxify) a Hopinn.

UBER oslovuje svojich bývalých vodičov prostredníctvom emailu. V tom ich vyzýva, aby sa opäť stali ich vodičmi a ako píšu v maile: pomohli dostať Bratislavu do pohybu. Služby môžu zákazníci v Bratislave využívať už oddnes, 25. apríla 2019, od 10:00 hod. 

Zdroj: pcmag.com

Je viac než isté, že služba si svojich zákazníkov nájde. Vyplýva to zo záujmu o konkurenčné aplikácie. Prioritne sa všetky tri spoločnosti sústreďujú na naše hlavné mesto. Práve tam je zákazníkov najviac, keďže ceny niektorých taxi služieb neraz presahujú aj trojnásobok ceny, ktorú by ste zaplatili u jednej zo spomínaných prepravných služieb.

Nezabúda sa však ani na zvyšok Slovenska. Služby Boltu môžu okrem Bratislavčanov využívať aj obyvatelia a návštevníci ďalších šiestich miest.

Hopin operuje v dvoch a UBER zatiaľ v Bratislave. Zákazníci si ich služby obľúbili hlavne vďaka prehľadným aplikáciám, v ktorých ešte pred nastúpením vidíte cenu za jazdu, akým autom pôjdete a takisto vidíte aj profil vodiča.

Zdroj: blog.bolt.eu

Zdroj titulnej foto: theverge.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií