fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina má naďalej od Macrona sľúbenú silnú podporu

Francúzsky prezident ubezpečil svojho ukrajinského kolegu, že na Ukrajinu bude naďalej prúdiť vojenský materiál aj humanitárna pomoc.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron sľúbil, že bude naďalej podporovať Ukrajinu. Ako informuje Elyzejský palác, Macron sa v sobotu zhováral s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Povedal mu pritom, že počas jeho druhého mandátu chce v koordinácii so spojencami „aktívne pracovať na obnovení suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Počas hodinového rozhovoru francúzska hlava štátu tiež ubezpečila svojho ukrajinského kolegu, že na Ukrajinu bude naďalej prúdiť vojenský materiál aj humanitárna pomoc.

Francúzsko dosiaľ poslalo na Ukrajinu 615 ton vybavenia a pomoci vrátane generátorov pre nemocnice, sanitiek a potravín. Francúzsko sa však ostýchalo, čo sa týka jeho príspevku v oblasti obranných zbraní. Macron ale nedávno medzi „následným vybavením“ spomenul protitankové strely Milan a dodávku samohybných húfnic Caesar.

Od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu vo februári viedol Macron viacero rozhovorov s prezidentmi oboch krajín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Podpora, Pomoc, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina má naďalej od Macrona sľúbenú silnú podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko pokračuje v psychologickom tlaku na Ukrajincov, na Odesu vypálilo štyri rakety
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií