fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina prerušila diplomatické styky s KĽDR a tvrdí, že Rusko už čoskoro dosiahne rovnaký level izolácie

Učinil tak v nadväznosti na skutočnosť, že Pchjongjang uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina prerušuje diplomatické styky s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR). Ako referuje ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí, Kyjev tak učinil v nadväznosti na skutočnosť, že Pchjongjang uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky.

Reakcia na nepriateľský čin

„Toto rozhodnutie považujeme za pokus Pchjongjangu podkopať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny, hrubé porušenie Ústavy Ukrajiny, Charty OSN a základných noriem a princípov medzinárodného práva,“ uviedol vo vyhlásení ukrajinský rezort diplomacie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V reakcii na takýto nepriateľský čin Ukrajina oznamuje prerušenie diplomatických stykov s KĽDR,“ dodalo ministerstvo s tým, že politické a ekonomické styky s KĽDR už boli prerušené v dôsledku medzinárodných sankcií uvalených na túto ázijskú krajinu.

Rovnaký level izolácie

Podľa Ukrajiny rozhodnutie KĽDR viac vypovedá o „škodlivosti“ Ruska než o „škodlivosti“ Pchjongjangu.

„Rusko už nemá vo svete spojencov, okrem krajín, ktoré sú od neho finančne a politicky závislé. Úroveň izolácie Ruskej federácie čoskoro dosiahne úroveň izolácie KĽDR,“ dodalo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina prerušila diplomatické styky s KĽDR a tvrdí, že Rusko už čoskoro dosiahne rovnaký level izolácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina má naďalej od Macrona sľúbenú silnú podporu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií