fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina v júli predstaví svoj ambiciózny plán obnovy, každý štát by mohol mať na starosť jeden región či odvetvie

Ukrajinský premiér na britsko-ukrajinskom samite o infraštruktúre zdôraznil, že Ukrajina pripravuje ambiciózny plán obnovy.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina na budúci mesiac predstaví plán rekonštrukcie krajiny. Ako na Telegrame uviedol premiér Denys Šmyhaľ, každá partnerská krajina by mala mať na starosti obnovu konkrétneho ukrajinského regiónu alebo priemyselného odvetvia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šmyhaľ v online prejave na britsko-ukrajinskom samite o infraštruktúre zdôraznil, že Ukrajina pripravuje ambiciózny plán obnovy a verí, že Spojené kráľovstvo môže zohrať kľúčovú úlohu pri obnove Ukrajiny.

Dánsko už medzičasom súhlasilo, že prevezme zodpovednosť za obnovu Mykolajivskej oblasti, pobaltské štáty „postavia na nohy“ Žytomyrskú oblasť a Portugalsko chce postaviť ukrajinské školy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Plán rekonštrukcie Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina v júli predstaví svoj ambiciózny plán obnovy, každý štát by mohol mať na starosť jeden región či odvetvie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií