fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci poslali ku dnu ďalší ruský remorkér, okupanti tak prišli o množstvo vojenského arzenálu

Ukrajinské námorníctvo zasiahlo ruskú loď neďaleko okupovaného Hadieho ostrova. 

Máte tip? napíšte nám mailom

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské námorníctvo zasiahlo v Čiernom mori ruskú loď. Tá prepravovala muníciu, zbrane a personál na Rusmi okupovaný Hadí ostrov. Na Facebooku o tom informovalo námorníctvo ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na palube ruského remorkéra Vasilij Bech, ktorý postavili v lodenici v Astracháni a súčasťou ruskej čiernomorskej flotily je od roku 2017, sa podľa Ukrajincov nachádzal protilietadlový raketový systém TOR.

Hadí ostrov leží v severozápadnej časti Čierneho mora, asi 50 kilometrov od južného cípu ukrajinskej pevniny a 300 kilometrov západne od anektovaného polostrova Krym. Hoci má rozlohu iba 18 hektárov, má veľký strategický význam.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská loď, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci poslali ku dnu ďalší ruský remorkér, okupanti tak prišli o množstvo vojenského arzenálu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií